Haber Tarihi : 

5 Nisan 2021 Pazartesi

TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Tarım Kredi, çiğ süt alım faaliyetlerine yönelik gündeme getirilen "yemi benden almazsan, sütünü almam" şeklindeki bir yaklaşım kesinlikle söz konusu olmadığını bildirdi.

Tarım Kredi'den, ürün değerlendirme faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen çiğ süt alımlarına ilişkin son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve iddialarla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına yazılı açıklama yapıldığı belirtildi.

Üretilen çiğ sütlerin Ulusal Süt Konseyinin belirlemiş olduğu tavsiye satış fiyatının altında kalmayacak bir fiyattan toplandığına işaret edilen açıklamada, böylece, üretilen çiğ sütün pazar sıkıntısı yaşanmadan tedarik edilmesi ile üreticilerin ekonomik menfaatlerinin korunmasına katkıda bulunulduğu vurgulandı.

Açıklamada, Tarım Kredi şirketlerinin ihtiyaçları çerçevesinde üretim planlamasına bağlı olarak kooperatifler tarafından süt alımlarına devam edildiği vurgulandı.

Tarım Kredi, 205’inci şubesini açtığı Kooperatif Marketlerin sayısını yıl sonuna kadar 500’e çıkarmayı düşünüyor.

BU DOĞRULTUDA ÜRETİCİLERDEN SÜT ALIMINA DEVAM EDİYOR

Geçen yıl 1 milyon 290 bin ton satış gerçekleştiren Tarım Kredi Yem'in, artan üretimiyle yem sektöründeki regülasyon görevini daha iyi şekilde yerine getirdiğinin altı çizilen açıklamada, üreticilerin daha öngörülebilir ve uygun maliyetlerle kaliteli yem temin ederek et ve süt üretimine destek sağlandığını belirtildi.