Haber Tarihi : 

On bir çocuklu bir ailenin on birinci çocuğu olarak dünyaya geldi. İmkansızlıklardan doğan başarı öyküsüydü onun hikayesi.

Psikolog Yazar Doğan Cüceloğlu dün Beşiktaştaki evinde ölü bulundu. Edinilen bilgiye göre, Cüceloğlu dün evinde yürürken ayağının takılması sonucu başının üzerine düştü. Evdeki görevli durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri Cüceloğlu'nun hayatını kaybettiğini tespit etti.

1983 yılında Mersin’in Silifke ilçesi’nde dünyaya gelmişti, okulu ve okumayı hep çok sevdi. Eğitim hayatındaki başarı hikayesini bu nedenledir ki Silifke’den Amerika’ya kadar uzandı.

Ankara Atatürk Lisesi'nde edebiyat ve kompozisyon öğretmeni olan Cahit Okurer’in etkisi altında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne yazıldı ve oradan mezun olduktan sonra ABD'de doktora yaptı.

Hayatında başarı merdivenlerini bir bir çıksa da 10 yaşında annesini kaybetmiş olmanın acısını ve özlemini yıllarca içinde taşıdı. İletişim Psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu 83 yıllık ömrüne kırktan fazla bilimsel makale ve çok sayıda kişisel gelişim kitabı sığdırdı.

1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazdı.

Haberi alan Cüceoğlu'nun kızı da eve geldi. Cüceoğlu'nun oğlunun yurtdışında olduğu öğrenildi.
Cüceoğlu'nun evinde adli tabip, savcı ve polis ekipleri incelemede bulundu. Evde yapılan incelemeler devam ediyor.

  • Heyecan - Beyaz Çember

© 2020 AGRO TV Bilgi İşlem Departmanı Tüm hakları saklıdır.