Haber Tarihi : 

26 Nisan 2021 Pazartesi

Afyonkarahisar’da geçtiğimiz gece aniden bastıran dolu vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Fındık büyüklüğünde yağan doludan vatandaşlar araçlarını battaniyelerle korumaya çalıştı.

YURDUN BATISINDAN DOĞUSUNA, DOLU, SİS VE YAĞMUR HÂKİMDİ

Bir dolu haberi de Denizli ve Nevşehir’den geldi.

Denizli’de etkili olan dolu yağışı üreticilerin emeğini heba etti. Dolu’dan Kaklık, Kızılyer, Aşağıdağdere, Menteşe ve Yokuşbaşı mahallelerindeki üzüm bağlarında ve sebze bahçelerinde ciddi hasar oluştu.

Nevşehir’de ekili araziler yağışlardan zarar gördü.

Bolu Dağı’nda ise sis hâkimdi. Bolu Dağı’nda oluşan yoğun sis, görüş mesafesini yer yer 5 metreye kadar düşürdü, sürücüler zor anlar yaşadı.

Bir tarafta dolu ve sis etkili olurken Şanlıurfa’da, Suriye üzerinden gelen toz bulut kent semalarını griye bürüdü. Toz bulutunun etkisiyle göz gözü görmedi, havanın renginin değişti ve görüş mesafesi azaldı.

Diğer yandan kuvvetli sağanak yağış, Kura Nehri’nin taşmasına neden oldu.
Ardahan’ın içinden geçtikten sonra, Gürcistan’a girerek, Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri’nin taşmasıyla etrafındaki meralar sular altında kaldı.

“Ardahan’da Kura Nehri’nin ikinci kez taşmasını seyrediyorsunuz. Yılın her zaman bu aylarında yani nisan aylarında dağlarında ki karların erimesiyle birlikte Kura Nehri’nin yatağından taşarak Ardahan Ovası’nı nasıl sular altında bıraktığını ve bunun sonucunda da küçük bir göl şeklinde güzel bir görüntü sunduğunu izlemektesiniz.”