Haber Tarihi : 

19 Mayıs 2021 Çarşamba

İsrail füzelerinin hedefi şimdi de Filistin’deki tarım arazileri.

İsrail ve Filistin arasında İsrail’in saldırılarıyla başlayan çatışmalar giderek şiddetleniyor. Çocukları ve kadınları hedef alan İsrail’in füze saldırıları devam ediyor.

Şu ana kadar İsrail’den yapılan saldırılarda; yaşamını yitirenlerin sayısı 200’ü geçti. Gazze Sağlık Otoritelerinden yapılan açıklamaya göre; İsrail hava saldırıları nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 227'ye çıktığı öğrenildi.

ÖLENLERİN 64'Ü ÇOCUK. SALDIRILARDA 1500’DEN FAZLA KİŞİ DE YARALANDI.

İsrail ordusu ise Gazze'de "en az 150 militanın öldürüldüğünü" söyledi.

İsrail ile Filistinli gruplar arasında "ateşkes" girişimlerinden henüz bir sonuç çıkmazken, İsrail hava saldırıları sonucu yaşanan sivil ölümlerin sayısı artıyor.

ABLUKA ALTINDAKİ GAZZE ŞERİDİ'NE DÜZENLENEN SALDIRILARDA BU KEZ DE TARIM ARAZİLERİNİ HEDEF ALINDI

Evler, tarım arazileri ve Filistin direniş gruplarının mevzileri vuruldu. Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde yer alan Nusayrat Mülteci Kampı'ndaki tarım arazileri hedef alındı. İsrail ordusunun Beyt Hanun'da gerçekleştirdiği topçu saldırısında bir tarım arazisinde de yangın çıktı.

Savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde bir apartman dairesini hedef alması sonucu yaralananlar olduğu bildirildi. Saldırılarda Han Yunus'un Japon Mahallesi'nde ve Refah kentinin Şabura bölgesinde yer alan iki ev hasar gördü.

Savaş uçakları, Cibaliya Mülteci Kampı'ndaki Şüheda Meydanı'nı da bombaladı. Yaralıların olduğu saldırıda altyapı da büyük zarar gördü.