Haber Tarihi : 

8 Nisan 2021 Perşembe

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın “Benim en büyük projem Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözleriyle çiftçilere kırsal kalkınma destekleri hız kesmeden devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçinin yanında olmayı sürdürüyor. Daha önce birçok ilçede yem, tohum ve canlı hayvan desteği sunan belediye, yine üreticiye destek oldu.

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİYLE BU KEZ ÇİFTÇİLERE MISIR VE YONCA TOHUMU DAĞITTI

Çiftçilere 25 ilçede toplam bin 319 çiftçiye 96 bin kilogram mısır, bin 615 çiftçiye de 150 bin kilogram yonca tohumu dağıtıldı.

Desteklerini alan çiftçiler;

“Belediyeden memnunuz, Mansur başkan destek oldu. Mısır, yonca, nohut tohumu veriyor . Güzel hizmet veriyor, köylülerin adına teşekkür ediyorum. Yüzde 90 hibe ile yonca ve mısır tohumu verdi. Belediye başkanına teşekkür ediyoruz. Mansur başkanımız sayesinde 90 bin dekar nohut ekilişimiz var.” Açıklamalarında bulundu.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN BEREKETİ, ANKARA’MIZIN MUTLULUĞU OLACAK”

Başkan Mansur Yavaş, “Çiftçilerimizin bereketi, Ankara’mızın mutluluğu olacak” notuyla paylaşım yaptı.
Büyükşehir Belediyesinin mısır ve yonca tohumu desteğine yoğun ilgi gösteren çiftçiler, kırsal kalkınma destek programları hakkında memnuniyetlerini dile getirdi.

Haymana ve Gölbaşı ilçesinde de çiftçiler, yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı paylı tohum desteğinden yararlandı.

Elmadağ ilçesinde gerçekleştirilen yonca ve mısır tohumu dağıtımına da yerli üreticiler yoğun ilgi gösterirken, tarlalarına yonca ekmek isteyen 44 çiftçiye 4 bin 150 kilogram yonca desteği sağlandı.