Haber Tarihi : 

11 Nisan 2021 Pazar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde Uluslararası Demokratlar Birliği Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan;
“Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında kurban bayramı ödemesinide temmuz ortasına doğru gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 tlye çıkartarak haçbir vartandaşın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyesine sahiptir. Biz bunu yeterli görmüyor, ülkemizin imkanlarının genişlemesine paralel olarak emeklilerimizin şartlarını daha da iyileştirmeye hazırlanıyoruz. Dükkanı kapanan, işi azalan ve geçimi sıkıntıya düşen her kardeşimizin derdi bizim derdimizdir. Destek verdiğimiz esnaf ve sanatkarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Salgın sebebiyle satışları azaldığı için depolarda bekleyen patates ve soğranları TMO üzerinden satın alarak ihtiyaç sahiplerine hibe olarak bu ramazan ayı öncesinde dağıtmayı kararlaştırdık.” Dedi.

1 MİLYON 250 BİN TON PATATES VE 300 BİN TON SOĞAN ALIMI YAPILACAK

Konuşmasına devam eden Erdoğan, “bir milyon 250 bin ton ve yaklaşık 300 bin ton soğan bunların hepsini alalım ve vatandaşlarımıza, fakir fukaraya, garip gurabaya hibe olarak dağıtalım.” Açıklamalarında bulundu.

ALIMLAR SADECE PATATES VE SOĞANLA SINIRLI KALMADI

“Çeltik ile ilgili prinç noktasında da sorun vardı buda çiftçimizin elinde kalmasın dedik TMO’ya talimatları verdik ve TMO’nun bunu çiftçiden almak suretiyle bizim filolarımızda stoklayıp uygun fiyatlardanda alıp böylece ramazan öncesi çiftçilerimiz huzur içerisinde yola devam etsinler. Hem üreticilerimizi sıkıntıdan kurtaracak hemde vatandaşlarımıza destek olacağız. Bu haberin duyulması sonrası çiftçilerimizden çok fazla samimi teşekkür mesajı aldım.”