Haber Tarihi : 

Gıda fiyatlarındaki artışa çözüm arayışları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan; son günlerde sebze ve meyve fiyatlarındaki artışla ilgili devreye girdi.

PTT GIDA SATIŞI ERKEN UYARI SİSTEMİ

PTT Gıda satışı, erken uyarı sistemi, yeni perakende yasası derken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “kooperatif market formülü” geldi.

Hurriyet’te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı’nın; “Tarım Kredi’ye ait kooperatif marketler regüle edilecek. Bunların sayısının arttırılması için planlama yapılıyor” dediği öğrenildi.

Haberde, şu anda gündem konusu olan Perakende Yasası ile ilgili Erdoğan’ın ayrıca küçük esnaf korunurken, zincir marketler için de düzenleme yapılmasının hedeflendiği bilgisini verdiği belirtiliyor.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın marketlerdeki rekabeti dengelemek için çalışma yaptığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; çoklu zincir marketlerin hem küçük marketleri, hem de vatandaşı etkilediği, çoklu zincir marketlerin fiyatlar konusunda belirleyici duruma gelmesinin önüne geçileceğini, ayrıca perakende yasasıyla ilgili çalışmada zincir marketlerde yapılacak düzenleme ile küçük esnafın ve vatandaşın korunacağını belirttiğine yer veriliyor.

  • Heyecan - Beyaz Çember

© 2020 AGRO TV Bilgi İşlem Departmanı Tüm hakları saklıdır.