Haber Tarihi : 

19 Nisan 2021 Pazartesi

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, 2021 yılına ilişkin ilk çeyrek bilanço rakamlarını açıkladı.

PepsiCo, 2021 yılının ilk çeyreğinde net gelirlerinde yüzde 6,8 büyüme elde etti.

ŞİRKET, YILIN İLK ÇEYREĞİNDE NET GELİRLERİNDE YÜZDE 6,8 BÜYÜME ELDE ETTİ

Büyüme rakamlarından oldukça memnun olduklarını ifade eden PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ramon Laguarta, “PepsiCo olarak global atıştırmalık, gıda ve içecek işimizin dayanıklılığını geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yılın ilk çeyreğinde de koruduk. Dünya genelindeki birçok pazarımızda toparlanma eşit düzeyde olmasa da tüm bu zorlayıcı etkilerin üstesinden gelmeyi başardık’’ diye konuştu.

BÜYÜME OLDUKÇA ÖNEMLİ

2021 yılsonu sonuçları için ilk çeyrekte elde edilen büyümenin oldukça önemli olduğunun altını çizen Laguarta, “Sonuçlarımız, son derece fedakâr çalışanlarımız, çeşitlendirilmiş portföyümüz, çevik tedarik zincirimiz ve pazara yönelik sistemlerimizin gücünü ve dayanıklılığını göstermenin yanı sıra pazardaki uygulamalarımızın ne kadar güçlü olduğuna işaret ediyor” dedi.

Ayrıca Laguarta, “Anahtar niteliğindeki önceliklerimize göre uygulamalar yapmaya devam ederek ve Daha Hızlı, Daha Güçlü ve Daha İyi bir organizasyon haline gelerek büyümemizi sürdüreceğiz. İlk çeyrek sonuçlarımızın ardından yılın tamamı için finansal tahminlerimizi gerçekleştireceğimize olan güvenimiz daha da arttı” ifadelerini kullandı.