Haber Tarihi : 

21 Nisan 2021 Çarşamba

Eskişehir'de gıda sektörü üreticileri aşı önceliğinin, sağlıklı gıdaya ulaşmada ve üretimde güvence olacağının altını çizdi.

Eskişehir’de gıda sektörü üreticileri öncelikli aşı sırası talebinde bulunurken, sektör temsilcileri yaptıkları değerlendirmede aşı önceliğinin, sağlıklı gıdaya ulaşmada ve üretimde güvence olacağının altını çizdi.

“SAĞLIKLI YAŞAYABİLMENİN TEMELİNDE YETERLİ VE SAĞLIKLI GIDA YATIYOR”

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Gıda Sektörü Meslek Komitesi Üyesi Güven Erdoğan, “Sağlıklı yaşayabilmenin temelinde yeterli ve sağlıklı gıda yatıyor. Bu gıdaları üretenlerin sağlıklı olması ve sağlığının korunmasının, gıda üretiminin temel unsuru olduğunu ortadadır” dedi.

En temel ihtiyaç olan gıdanın ham madde tedarikinden üretimine perakendesine kadar çalışanların koruma altına alınması gerektiğinin altını çizen Güven Erdoğan, “Pandemi dönemi özellikle gıda arzının kesintisiz karşılanmasının önemini ortaya koymuştur. Bu dönemde temel gıda maddeleri başta olmak üzere kesintisiz üretim ve tedarikinin hayati olduğu sürekli dile getirilmektedir.

Korona virüs ile mücadele kapsamında aşı uygulamalarında gıda üretiminde yer alanlar 2. aşamada A8 grubu arasında sayılmıştır. Sürecin kesintiye uğramaması ve artarak sürdürülmesi için aşılanma bir an önce başlamalıdır” diye konuştu.