Haber Tarihi : 

28 Mart 2021 Pazar

Antalya Ticaret Borsası ile Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğü, Pandemi Günlerinde Tarım Eğitimlerini aralıksız sürdürüyor. 10 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Süt Akademisi’nde süte dair her şey katılımcılara anlatılacak.

ONLİNE DÜZENLENECEK SÜT AKADEMİSİ ÜCRETSİZ VE BELGELİ OLACAK

Süt Akademisi’nde 5 farklı üniversiteden akademisyenler ders verecek. Eğitimlerde sütün beslenmedeki önemi, sütün hijyen ve organik sütle ilgili bilgiler verilecek. Süt Rüyası’ndan Öznur Arıkan kefir ve su kefiri üretimi ve evde tereyağı yapımını workshopta anlatacak.

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Süt Akademisi’nde süt ve süt ürünlerine dair birçok konunun anlatılacağını belirtirken, eğitim programıyla süt ve süt ürünleri tüketimini teşvik etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Özellikle pandemi döneminde sağlıklı beslenme konusunda farkındalığın arttığını söyleyen Çandır, Süt Akademisi’nin bu anlamda iyi bir eğitim programı olacağını ifade etti.

Çandır, tarımsal eğitim faaliyetlerine talebin yoğun olduğunu belirtirken, eğitimlerin devam edeceğini kaydetti.

SÜT AKADEMİSİ’NE 1476 BAŞVURU OLURKEN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Akademiye sadece yurt içi değil Türkmenistan, Azerbaycan, Endonezya, Kazakistan, Almanya, Belçika, KKTC, Kuzey Makedonya, İngiltere, Suudi Arabistan, Fransa, Ürdün, ABD, Polonya’dan başvurular geldi.