Haber Tarihi : 

28 Mart 2021 Pazar

Sütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğinden; Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Muş ve Tunceli de yararlanabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "TC Ziraat Bankası AŞ ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de yer alan tebliğde sütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğinde öncelikli bölge yatırımından yararlanacak il sayısı arttırıldı.

Buna göre; Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Muş ve Tunceli'de faaliyet gösteren/gösterecek üreticiler de öncelikli bölge yatırımı kriterinden faydalanabilecek.

ALINAN YENİ KARARLA BU İLLERDE GÜNCELLENDİ

Öncelikli bölge yatırımı kriterinden Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Tekirdağ, Uşak" illerinde faaliyet gösteren/gösterecek üreticiler öncelikli bölge yatırımı kriterinden yararlanabiliyordu.